---

---
vlajky
  CZ      NL    GB    GE
A+ R A-
Kultura

Liberec se nachází na samém severu Čech, je městem pohraničním. Liberec bývá někdy nazýván městem pod Ještědem. Liberec má nejstarší ZOO v ČR a nejmodernější botanickou zemi v Čechách.

I v blízkém okolí najdete spoustu zajímavých nápadů na výlety. Autem, na kole či pěšky tak můžete navštívit nespočet hradů, zámků, vesniček a měst.

Villa Flamendr se nachází na úpatí Ještědu (1012 m). Z Ještedu je kouzelný pohled na celé mĕsto Liberec a jeho okolí. Nejblížší kraj Vám nabízí možnosti k jízdĕ na horských kolech, k výletům, k plavání v jezerech a přehradách a hlavnĕ k lyžování a bĕhu na lyžích.

Praha je hlavní a současně největší město České republiky, historická metropole Čech. Leží ve středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem. Za 10 minut jste od nás na dálnici a za 1 hodinu se již procházíte po Praze.

Liberecko

Místní nedotčená příroda zde láká k mnoha výletům. Celý region je výborným cílem milovníků cyklistiky pro půvabnost a nenáročnost cyklistických tras. V okolní přírodě se vyskytuje nebývalé množství rozhleden, ze kterých můžete shlédnout krásy okolní krajiny.

V zimním období jsou Jizerské hory vhodným místem pro milovníky lyžování. Po celém regionu naleznete velké množství upravených běžeckých a sjezdových tras.

Aktivity a výlety

Zdejší malebná krajina skýtá zejména v letních obdobích možnost bohaté cykloturistiky a pěších túr. V zimním období pak stojí za to využít zdejší dobře upravené běžecké tratě Jizerských hor nebo navštívit místní nově vybudované zimní středisko na Ještědu s prvotřídní 1 km dlouhou sjezdovkou. Vlek pak v letním období přepravuje cyklisty i náruživé sportovce s koly a turisty. V blízkosti penzionu se nachází sjezdovka s vlekem vhodná – za příznivého počasí – zejména pro rodiče s dětmi. K další možné sportovní aktivitě možno přičíst i nedaleký bowling.

počasí

Počasí Liberec - Slunečno.cz